Başkan Posbıyık: Sporda Bütün Yükü Omuzladık

17 Temmuz 2021 Cumartesi 15:21

Başkan Posbıyık: Sporda Bütün Yükü Omuzladık

Başkan Posbıyık: Sporda Bütün Yükü Omuzladık

“Erdemirspor da kulüplerini kapattığı için bu işleri sadece Ereğli Belediyespor götürüyor. Tamamen yük Ereğli’de belediyenin üzerine kalmış vaziyette ama biz de bu görevi şevkle arkadaşlarımızla birlikte yapıyoruz. Çünkü: biz yapmazsak çocuklarımız ortada kalacak, 8 tane branşta mücadele veriyoruz. 250 çocuğumuz bugün sertifikalarını alıyor. Hepsiyle gurur duyuyorum” dedi.

Şehit Vefa Karakurdu Stadı’nda düzenlenen törene Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve Belediyespor Kulüp Başkanı Halil Posbıyık,  Belediyespor 2. Başkanı İhsan Yazıcıoğlu ile yönetim kurulu üyeleri ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından konuşan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve Belediyespor Kulüp Başkanı Halil Posbıyık, Yaz Futbol Okulu’nun büyük ilgi gördüğünü ifade ederek şunları söyledi:

SPORDA BÜTÜN YÜKÜ OMUZLADIK, ÇOCUKLARIMIZ İÇİN ŞEVKLE YAPIYORUZ

 Kdz. Ereğli’de Erdemirspor da kulüplerini kapattığı için bu işleri sadece Ereğli Belediyespor götürüyor. Tamamen yük Ereğli’de belediyenin üzerine kalmış vaziyette ama biz de bu görevi şevkle arkadaşlarımızla birlikte yapıyoruz Çünkü: biz yapmazsak çocuklarımız ortada kalacak 8 tane branşta mücadele veriyoruz. Hepsinin de ayakkabılarını formalarını alıyoruz. Antrenörlerle birlikte oluyoruz ve sporu bölgemizde en uç noktaya getirmeye çalışıyoruz. Sadece spor değil, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim” dediği için çok değerli hocalarımız onları Cumhuriyetçi, demokrat, Atatürkçü ülkesini vatanını seven insanlar olarak da sorun yanında yetiştiriyorlar. Bizlere güven duyduğu için bütün velilerimize şükranlarımı sunuyorum. Bütün olayımız güven. Kadın futboluna başladığımda. Türkiye’de kadın futbolu yoktu Şalvarspor-  Alyazmalıspor’la başladık kız takımı kurarken evlerden aileler kızlarını vermezdi. “Ben garantiyim, merak etmeyim” derdim. O kadın futbolcuların çocuğu Amarika’da. Beşiktaş’ta diğer önemli takımlarda, milli takıma seçildi. Spor akademilerine girdiler. Burs alıyorlar transfer parası alıyorlar. Hepsinin de durumu gayet iyi.  Geçtiğimiz günlerde Beşiktaş ile şampiyon olan Berna Yeniçeri kızımız babasıyla geldi. Ören Mahallesi’nden çok mutlu olduk gurur duydum. Sayenizde 9 yaşında futbola başladım. Milli takım forması giydim. Şuanda sayenizde altın bileziği aldım; Öğretmen oldum dedi, transferler yapıyoruz. Ben evde olsam belki de evlenmiştim çocuklarım olmuştu dedi.

ÇOCUKLAR, EĞİTİMLE BİRLİKTE, SPORDA DA OLMALI

Çocuklarınızı sadece öğretim değil sosyal olarak da yetiştirmemiz lazım bunun yolu da müzikten ve spordan geçer. İste biz o görevi yapıyoruz. Bu sene bakın güvendiğiniz için 250 tane öğrencimiz var. Öğretmenlerimiz onlara ben şahidim iki torunum da burada kursta. Öğretmenlerinden memnunlar hocalarından biz de çok memnunuz Güver duyuyorlar onları yetiştiriyorlar.

250 ÖĞRENCİMİZ VAR BU BİZE DUYULAN GÜVENİN GÖSTERGESİ

250 öğrenci yetiştiriyoruz. 150 basketbolda yetiştiriyoruz. Bizde eğitim gören 20 tane kız öğrencimiz var. Bayramdan sonra ikinci gurup çalışmalarına başlayacak. Öğrencilerimizden çok mutluyuz, memnunuz. Onların hepsi birer dinamik afacan, hareketli ve çok seven çocuklar. Allah onların yollarını, bahtların açık etsin. Sadece spor yapmak değil okullarında da iyi olacaksınız derslerinizde de başarılı olacaksınız. Böylece ülkeye en büyük hizmet yapan çocuklar olacaksınız. Sağlıklı olmak için spor yapacaksınız, zeki insanlar sporunu yapar derelerine çalışır. Hem anne babalarınız hem antrenörleriniz hem yönetim kurulumuz Belediye Başkanı olarak ben Ereğli halkı ardına hepinizle iftihar ediyoruz.”

 

Yorumlar