BÖLÜCEK, HAMZAFAKIHLI VE TOPÇALI’DA SEVGİ SELİ

4 Mart 2024 Pazartesi 17:28

BÖLÜCEK, HAMZAFAKIHLI VE TOPÇALI’DA SEVGİ SELİ

BÖLÜCEK, HAMZAFAKIHLI VE TOPÇALI’DA SEVGİ SELİ

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, Bölücek, Hamzafakıhlı ve Topçalı’da vatandaşlarla bir araya geldi.

Vatandaşların sevgi gösterileri ile karşılanan Posbıyık, Ereğli’yi daha da büyütmek için mücadele vereceğini vurguladı.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, Meclis Üyesi Adayları ile birlikte Bölücek, Hamzafakıhlı ve Topçalı’da vatandaşlarla bir araya geldi.

Başkan Posbıyık bu mahalleleri köy statüsünden mahalleye çevirdikten sonra önemli hizmetler yapıldığını söyledi.

Başkan Posbıyık, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

 “Ereğli halkıyla benim aramda bitmeyen bir aşk, sevgi var. Hiçbir zaman beni yalnız bırakmadınız. Bu dönem yine beni başkan yaptırmamak için mücadele ettiler. Ereğli’yi soyup soğana çevirmek isteyenler harekete geçtiler.9 kişilik çeteleşme ekibi yeşil alanları hisse hisse satın almaya başladılar, çocuk bahçelerini hisse hisse satın almaya başladılar. Dertleri ‘Halil Posbıyık olmasında hangi partiden kim olursa olsun, biz onun damarından gireriz’ dediler. Benim damarımdan giremeyeceklerini biliyorlar. Şimdi karşımda diğer partilerden adaylar var hepsi arkadaşım, dostum. İyi insanlar. Ancak Belediye Başkanlığı’nda sadece iyi insan olmak yetmiyor. Liderlik gerekiyor. 2014’de benimde doktorum olan Hüseyin Uysal’da iyi insandı. İyi bir doktordu ama Ereğli ne hale geldi. Birileri zengin oldu ama o mahkemelerde uğraşıyor. Ereğli’yi kaotik ortamlara sokmak isteyen, soymak isteyenlere karşı sizlerin haklarını savunmak, Ereğli halkına sahip çıkmak için tekrar aday oldum.

-EREĞLİ SINIRLARINI BÜYÜTECEĞİZ-

Ereğli’de yeni istihdam sahaları için karar aldık, çalışmalara başladık. Sınırlarımız Soğanlıyörük’e kadar. Şimdi Süleymanbeyler’e (Subaşı) kadar Ereğli’yi büyüteceğim. Oralarda yeni fabrika sahaları oluşturacağım. İstanbul-Ankara’daki fabrikalar kiralar arttığı için, ustalarının ev kiraları arttığı için bu tarafa, Anadolu’ya kaçıyor. Ancak Ereğli ve Alaplı OSB doldu. Ereğli’yi Subaşı’na kadar büyüttüğümde yeni iş alanları açılacak ve dışarıdan fabrikar İstanbul-Ankara’ya yakınlığı nedeniyle Ereğli’yi tercih edecek.

-İL OLMAK İÇİN MÜCADELEMİZ SÜRECEK-

 

Yorumlar