Abisinin canına kıydı...

8 Haziran 2024 Cumartesi 15:14

Abisinin canına kıydı...

Abisinin canına kıydı...

Bartın'ın Kurucaşile ilçesinde tartıştığı ağabeyi Muharrem Kayık’ı (42) av tüfeğiyle vurarak öldüren Nuri Kayık (38) ‘Kardeşe karşı kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle tutuklu yargılanıyor.

Olay, 9 Mart2023’te Kurucaşile ilçesine bağlı Karaman köyünde meydana geldi. Nuri ve Muharrem Kayık kardeşler arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesiyle Nuri Kayık, evdeki av tüfeğini alıp, ağabeyi Muharrem Kayık'ı göğsünden vurdu. Muharrem Kayık hayatını kaybederken, Nuri Kayık ise jandarma tarafından gözaltına alındı ve çıkarıldığı mahkemede tutuklandı. Bartın Ağır Ceza Mahkemesi'nce Nuri Kayık hakkında, 'Kardeşe karşı kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı. Nuri Kayık, Bartın Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaların dördüncü celsesine SEGBİS aracılığıyla katıldı. Duruşmada abla Nuray Altunbaş ve taraf avukatları da hazır bulundu. Bir önceki duruşmada, mahkemenin savcılık mütalaasına gönderdiği dosya için savcılık, olay günü olayı sağlık ekiplerine ilk haber veren S.B ile olay gerçekleşmeden önce ölen Muharrem Kayık’la telefonla görüşen N.P’nin tanık olarak dinlenmesini talep etti.

‘GELİNCE 1 EL ATEŞ ETTİ’

Sanık avukatı, savcılık mütalaasındaki S.B ve N.P’nin tanık olarak dinlenmesini kabul ettiklerini, diğer celselerde dinlenen tanıkların beyanlarında sanık Nuri Kayık’ın olayı kasıtlı olarak yapmadığının ortaya çıktığını söyleyerek, beraat talep etti.

Mahkeme heyeti, savcılığın tanık olarak dinlenmesini istediği S.B ve N.P’nin bir sonraki celsede dinlenmesine ve sanık Nuri Kayık’ın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi. 

 

Yorumlar