KDZ EREĞLİ FOTOĞRAFLARI SERGİSİ AÇILDI

21 Temmuz 2022 Perşembe 17:12

 KDZ  EREĞLİ FOTOĞRAFLARI SERGİSİ AÇILDI

KDZ EREĞLİ FOTOĞRAFLARI SERGİSİ AÇILDI.

Kdz Ereğli Belediyesi Oyuncak Evi ve KEFSAD tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen Foto Maraton atölyesi ardından düzenlenen “Çocukların Gözüyle Ereğli Fotoğraf Sergisi” Yaşlı ve Genç Evi’nde açıldı.
Kdz Ereğli Belediyesi Oyuncak Evi ve Karadeniz Ereğli Fotoğraf Sanatı Amatörleri Derneği'nce (KEFSAD) ortaklaşa gerçekleştirilen Foto Maraton Atölyesi ardından düzenlenen “Çocukların Gözüyle Ereğli Fotoğraf Sergisi” bugün Belediye Başkanı Halil Posbıyık tarafından Yaşlı ve Genç Evi’nde açıldı.
Başkan Posbıyık, açılışta yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Kdz Ereğli Belediyesi Oyuncak Evi ile KEFSAD tarafından Mayıs ayında ortaklaşa gerçekleştirilen Foto Maraton atölyesinde 9 ile 12 yaş arasındaki çocuklarımız Ereğlimizin sokaklarında muhteşem çekimler yaptılar. Sahilden Cehennem Ağzı Mağarası’na kadar bir güzergahı izlediler, gördüklerini belgelediler.
Bu çalışmanın ardından KEFSAD üyeleri, Fotoğraf Sanatçıları Cemil Rüşdü Baykal ve İrfan Güneş, çekilen fotoğraflar arasından sergiye uygun olanları seçtiler. Belediye ekiplerimiz o fotoğrafların baskılarını gerçekleştirdi ve bugün bu güzel sergide bir aradayız.
Hocalarımıza ve fotoğrafa gönül vermiş çocuklarımıza çok teşekkür ediyorum. Çocuklarını bu güzel faaliyetlere yönlendiren velileri de ayrıca kutluyorum.
Festivalimizi fiilen buradan başlatmış oluyoruz. Bir günlük bu sergi, festival sonrasında belediyemizin giriş katında sergilenmeye devam edecek.
Sevgili çocuklar size müjdem var.
Oyuncak Evimiz yakında müzeye dönüşecek. Gerekli çalışmalar son aşamaya geldi. Burası sizin. Yeni dönemde atölye çalışmalarımız yine kaldığı yerden artarak devam edecek. Müzemiz sizlerle büyüyecek.”
Fotoğraflar, festival sonrasında Belediye binasının girişinde sergilenmeye devam edecek.”

Yorumlar