Üst geçit yapılmasını istediler.

1 Ekim 2021 Cuma 19:30

Üst geçit yapılmasını istediler.

Üst geçit yapılmasını istediler.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Ören mahallesinde oturan ve çocukları Ören Ortaokulunda okuyan aileler, okula gidip gelirken ana yolda yaşadıkları sıkıntıdan dolayı yola üst geçit yapılmasını istediler.

Ereğli ilçesine bağlı Ören mahallesinde yaşayan aileler, çocuklarının okul çıkışında anayolda Azrail ile burun buruna geldiklerini söyledi. Çocuklarının Ören Ortaokulunda okuduğunu ve okul giriş çıkışlarında sürekli olarak ölüm ile burun buruna geldiklerini ifade eden aileler söz konusu yola üst geçit yapılmasını istediler. Sadece çocukları için değil, hem kendileri hem de bölgede oturan vatandaşlarında üst geçit istediğini kaydeden öğrenci velileri, geçtiğimiz aylar içerisinde çarşıdan gelen ve yolun karşısına geçmek isteyen kadına arabanın çarpması sonucu hayatını kaybettiğini ifade eden veliler, can yanmadan yetkililerden yardım istedi.

Ören Ortaokulunda okuyan öğrenciler okula imkânı olmadığı için servisle gidemeyen öğrencilerin olduğunu ve arkadaşlarını kaybetmek istemediklerini ifade etti.

Çocuklarının okuldan çıkınca ana yola kadar kendilerinin eşlik ettiğini ifade eden veliler Önay Sönmez, Selahattin Yener ve Şengül Yener, çocuklarının daha güvenli bir şekilde evden okullarına okullarından evlerine dönmeleri için yetkililerden üst geçit istediklerini ifade ettiler.

Yorumlar