Türkiye 3 Bant bilardo şampiyonası Ereğli’ de yapılacak…

23 Haziran 2019 Pazar 00:52

Türkiye 3 Bant bilardo şampiyonası Ereğli’ de yapılacak…

Türkiye 3 Bant bilardo şampiyonası Ereğli’ de yapılacak…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Türkiye bilardo federasyonu resmi Zonguldak 3 Bant il Şampiyonası CNK bilardo da yapılacak. Türkiye bilardo Federasyonu Milli Takım antrenörü ve Zonguldak bilardo il temsilcisi Deniz Yücesan Şampiyona ile ilgili olarak 1. Etap kayıtların başladığını bildirdi. CNK Bilardo ortakları Volkan Kaya ve Cenk Zambakoğlu, yapılacak olan turnuvaya tüm spor severleri davet ettiklerini söylediler.

 

Ereğli CNK bilardo Spor Salonunda düzenlenecek olan 3 bant bilardo Zonguldak il şampiyonasına yaklaşık olarak 90 civarında sporcu katılacağı ifade edildi. Türkiye bilardo Federasyonu Milli Takım antrenörü ve Zonguldak bilardo il temsilcisi Deniz Yücesan Turnuva ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında  “Tüm turnuva Türkiye bilardo federasyonu kurallarına göre düzenlenecektir. Ilk tur müsabakaları 3’lü grup sisteminde, 30 sayı veya 60 isteka (hangisi önce biterse) üzerinden oynanacaktır. Burada tur geçen 32 sporcu 2. turdan itibaren eleme sisteminde maçlarına devam ederek il şampiyonluğunu kazanmak için mücadele verecektirler. Kdz. Ereğli’ye böylesine güzel bir mekânı kazandıran Volkan Kaya ve Cenk Zanbakoğlu’na şahsım ve tüm bilardo sporcuları adına teşekkür ediyorum.”

 

BİZİM İÇİN BÜYÜK GURUR

 

Türkiye 3 Bant bilardo şampiyonasının yapılacağı CNK bilardo ortakları Volkan Kaya ve Cenk Zambakoğlu, Türkiye 3 Bant bilardo şampiyonasının kendi salonlarında yapılmasından dolayı büyük mutluluk duyduklarını söylediler. Zambakoğlu ve Kaya açıklamasında “ Bizler CNK bilardo olarak böyle br turnuvayı ilçemizde yapılmasını sağladığımız için büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Gerek spor anlamında gerekse de ilçemizin isminin duyulmasına katkı sağladığımız için de ayrı bir mutluluk yaşıyoruz. Gençlerimizin bilardoya ilgi duymasını hem de bilardo sporunun ilçemizde daha fazla yayılmasını sağlamak adına çalışmalar yapıyoruz. Türkiye 3 Bant bilardo şampiyonasının Ereğli’mizde yapılmasını sağlamanın gururunu yaşıyoruz” dediler.

 

Yorumlar