Müjdeli haber, hastanede geldi...

4 Ekim 2021 Pazartesi 15:13

Müjdeli haber, hastanede geldi...

Müjdeli haber, hastanede geldi...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaşayan 19 yaşındaki Sedat Temel, Üniversite’ye gitmek için hazırlık yaparken ERDEMİR’den gelen ‘İşe Başlama’ telefonu ile mutluluk yaşadı.

ERDEMİR’in işe alım yapacağı duyurusunun ardından fabrikaya başvuruda bulunan 19 yaşında ki Sedat Temel müjdeli haberi Dedesini getirdikleri hastane önünde aldı. Başvurusundan sonra herhangi bir haber gelmemesi üzerine Üniversite sınavında kazandığı Bolu İzzet Baysal Üniversitesi İtfaiyecilik Bölümünü okumak için valizini toplayan ve kontrolü için hastaneye giden dedesi ile vedalaşmaya giden Sedat Temel ‘İşe Başlama’ telefonu ile mutluluğa boğuldu.

Müjdeli haberi dedesine ve ailesine veren Sedat Temel “Bugün sabah ağlayarak uyandım. Rüyamda hiçbir işim rast gitmiyordu. Bir numara aramış. Üniversiteye gitmek için hazırlık yapıyordum. Numaraya geri döndüm. Baktım ERDEMİR’den aramışlar. Sağlık muayenesine çağırdılar” dedi.

Sedat Temel’in ailesi konuşmasının ardından çocuklarına sarılarak müjdeli haberi kutladılar. Sedat Temel sevinicini dedesi ile kutlarken, dedesi de işi ile ilgili nasihatlerde bulundu.

Yorumlar