Muhtarlar günlerini kutladı...

19 Ekim 2021 Salı 16:02

Muhtarlar günlerini kutladı...

Muhtarlar günlerini kutladı...

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Muhtarlar Derneği Başkanı şükrü Kılıç, “Vatandaşlarımızın Devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının muhtarlıklarımız olduğunun bilincindeyiz” dedi.

Muhtarlar Günü dolayısıyla, Devril Bulvarındaki Atatürk Anıtı Alanında düzenlenen törende Başkan Kılıç, Anıt’a çelenk koydu.

Saygı Duruşunda bulunulan törende İstiklal Marşı’nın okunması sırasında, 3 muhtar tarafından gönderlere Türk Bayrakları çekildi.

Dernek Başkanı Kılıç, törende yaptığı konuşmada, 19 Ekim’in ‘Muhtarlar Günü’ ilan edilmesinin Devlet ve hükümet tarafından muhtarlara verilen önemin göstergesi olduğunu savunan Kılıç, şunları söyledi:
“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; ‘Muhtarlar, demokrasinin temel taşıdır. Demokrasinin kılcal damarı olan muhtarlarımız, vatandaşların talep ve beklentilerinin en iyi şekilde yerine getirilmesi yolunda kamu yönetimi ve yerel yönetimlerle iş birliği içinde hareket eden önemli bir hizmet odağıdır. Sayın Cumhurbaşkanımız bir konuşmasında, ‘ demokrasi konusunda benim muhtarlarımla aramda bir fark var mı? Yok’ demiştir. Vatandaşlarımızın devletemize ihtiyaç duyduğunda çalacakları il kapının muhtarlıklarımız olduğunu bilincindeyiz. Bu açıdan bakıldığında muhtar, Devlet kurumlarıyla ilişkilerde aracı rol oynarken, vatandaşlarının sorununu da soru bilen, çözüm için çare üreten, vatandaşın hakkını, hukukunu, düzeninin koruyan önemli bir Devlet memurudur.
Bu vesileyle; görevi başında Aziz Vatan ve Millet uğruna şehit düşen muhtarlarımıza, Yüce Rabbim’den Rahmet diliyorum.

Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, bazı belediye başkan yardımcıları, siyasi parti ilçe başkanları ve temsilcileri, bazı Belediye Meclis ve İl Genel Meclis Üyeleri, muhtarlar, bazı siyasi parti başkan ve temsilcilerinin katıldığı törenin ardından, Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç ve yönetimi, Kaymakam Mehmet Yapıcı’yı makamında ziyaret etti.

BOZKURT MESAJ YAYINLADI
Diğer yandan, AK Parti İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, “19 Ekim Muhtarlar Günü” dolayısıyla yayınladığı mesajında, “Muhtarlarımız, vatandaşlarımızın beklentilerinin karşılanmasında, sorunlarının çözüme kavuşturulmasında olmazsa olmaz bir öneme sahip olup; köylerimizde ve mahallelerimizde devletimizin gözü ve kulağıdır. Vatandaşımızın üzüntüsünde ve sevincinde gönül rahatlığıyla kapısını çaldığı bir makamda görev yapan Muhtarlarımız, bizlerin de baş tacıdır. Bizlerle köylerinin ve mahallelerinin gelişimi noktasında çözüm ortaklığı yapan tüm Muhtarımıza, ortaya koydukları özverili hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar