Emekli madencilerden kurtarma ekibi oluşacak

22 Şubat 2021 Pazartesi 12:31

Emekli madencilerden kurtarma ekibi oluşacak

Emekli madencilerden kurtarma ekibi oluşacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanı Mutlu Güler, Zonguldak’ın Devrek İlçesi Belediye Başkanı Çetin Bozkurt’u ziyaret ederek, Zonguldak’ta emekli ve gönüllü ve fiziki yeterliliğe sahip madencilerden oluşturacakları Arama Kurtarma Ekibi için destek istedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Ankara Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanı Mutlu Güler ve CHP Devrek İlçe Başkanı Yaşar Bükrü Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt’u makamında ziyaret etti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığının öncülüğünde deprem ve doğal afetler için oluşturulacak ulusal düzeyde Arama Kurtarma Ekibi Projesi kapsamında, Devrek Belediyesini ziyaret eden ABB Deprem Daire Başkanı Mutlu Güler, Devrek’te de bu mesleğin alt yapısının oluşturulması konusunda Başkan Bozkurt’tan destek istedi. Projenin ulusal bir proje olduğuna işaret eden Daire Başkanı Güler, Zonguldak’ta emekli ve gönüllü ve fiziki yeterliliğe sahip madencilerden oluşturacakları Arama Kurtarma Ekibinin eğitilerek doğal afetlere karşı hazır bulunmalarının sağlanacağını, bunun içinde Başkan Bozkurt’tan destek istediklerini söyledi.

Başkan Çetin Bozkurt’ta oluşturulacak projeye destek vereceklerini belirterek, “İnşallah, Allah milletimize, insanlığa deprem, sel ve doğal afetler gibi kaza bela vermesin. Ama biliyoruz ki Türkiye’de ne zaman bir afet, sel olsa belediye olarak cansiparane şekilde yardıma koşuyoruz, koşmaya da devam edeceğiz. Biz de Ankara Büyükşehir Belediyemiz tarafından oluşturulacak Arama Kurtarma Ekibi Projesine destek vereceğiz. Bu proje insan odaklı hizmetleriyle halkımızın her daim hizmetinde olacaktır” diye konuştu.
Başkan Bozkurt ziyaretleri anısına ABB Daire Başkanı Güler’e dünyaca ünlü Devrek Bastonu hediye etti.

Yorumlar