Denize dökülen atıklara TEMA'dan tepki...

18 Eylül 2023 Pazartesi 20:45

Denize dökülen atıklara TEMA'dan tepki...

TEMA İl Temsilcisi Berran Aydan, Orta Kapuz ve Tersane Plajları’na Devlet Demir Yolları tarafından çalışmaları devam eden üst geçit ve istinat duvarının atıklarının dökülmesine tepki gösterdi.

Zonguldak’ın önemli plajlarından olan Orta Kapuz ve Tersane Plajları’na Devlet Demir Yolları tarafından çalışmaları devam eden üst geçit ve istinat duvarının atıklarının denize dökülmesine tepkiler çığ gibi büyüyor. 

Zonguldak TEMA İl Temsilcisi Berran Aydan, sosyal medya hesabından duruma tepki gösterdi. Berran Aydan’ın paylaşımı şöyle: “Zonguldak Orta Kapuz ve Tersane'de DDY İkinci Bölge tarafından bir inşaat firmasına ihale edilerek yürütülmekte olan istinat duvarı, üst geçit ve asansör inşaatı sırasında oldukça duyarsız, dikkatsiz ve bilinçsiz çalışılmakta. Tamam, demiryolu güvenliği için duvar örülmesi gerekebilir. Buna bir şey diyemeyiz. Ama ille de çıkan hafriyat atıklarını, molozları sahillerde bırakmak mı gerekiyor. Taşımak çok mu zor? Bu durum Çevre Mevzuatına aykırı değil mi? Firma işini bitirip gidince tahrip olan doğa kendini nasıl yenileyecek? Ceza kesmek tek çözüm değil, önemli olan bırakılan atıkların ivedilikle temizlenmesi ve tekrar atılmamasının sağlanmasıdır. Bu sahiller hepimizin, sahip çıkalım.

Yorumlar