UZATIR MISIN ELİNİ BANA?.

ALİ YILMAZ

2 Aralık 2019 Pazartesi 10:11

UZATIR MISIN ELİNİ BANA?.

UZATIR MISIN ELİNİ BANA?.

Merhaba sevgili Hedef 67 okurları yeni bir yazımla sizlerleyim.

Günlük yaşantınızda özel (engelli) bireyleri hepiniz görmüşsünüzdür. Kimi zaman elindeki beyaz bastonuyla yürüyenleri, kimi zaman anlatmak istediği şeyleri işaret dili ile anlatmaya çalışanları, kimi zaman da tekerlekli sandalyesi ile karşısına çıkan engelleri aşmaya çalışan özel bireyleri...

Bu hayatı bizler seçmedik, burada kader devreye giriyor. Kader diyoruz, başka bir şey gelmiyor çünkü elimizden... Bazılarımız doğuştan özel birey olarak dünyaya geliyoruz, bazılarımız sonradan kaza, yüksek ateş vb. sebeplerden dolayı özel... Ama hayattayız ve yaşıyoruz.

Özel bireyler olarak toplumdan, yani sizlerden de beklentilerimiz var: Engelli rampalarının önüne araçlarınızı park etmeyin lütfen, sarı yürüme alanlarının üzerine saksı vb. hiç bir şey koymayın. Size çok basit gelebilir ama bizler için çok önemli bunlar. Bizi görünce korkmayın telaşlanmayın. Bizlerden size zarar gelmez. Asıl beklentimiz ise bizi biz olduğumuz için sevmeniz, değer vermenizdir. İşte o zaman engelleri hep birlikte aşarız. Ben elimi uzattım, haydi sen de uzat elini BANA!

Bir dahaki yazımda görüşmek dileğiyle, umutla kalın.

Yorumlar
 • Ayşegül
  4 Aralık 2019 Çarşamba 07:50

  Önce kendine saygı duymalı insan sonra insana ki bu olaylar hala yaşandığına göre malesef kişinin kendisine saygısı yaptığı yanlış kadar..

 • Oya koc
  2 Aralık 2019 Pazartesi 15:18

  Supersin canim benim

 • Sebahattin ozdemir
  2 Aralık 2019 Pazartesi 13:41

  Başarılar alim bizler elimizden gelen ne varsa yanindayiz