Posbıyık, Köy ve mahalle muhtarları ile buluştu.

14 Mart 2023 Salı 01:46

Posbıyık, Köy ve mahalle muhtarları ile buluştu.

Posbıyık, Köy ve mahalle muhtarları ile buluştu.

CHP MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI NERİMAN POSBIYIK, KÖY VE MAHALLE MUHTARLARIYLA BULUŞTU

POSBIYIK: “BU SEÇİM CUMHURİYETİN İKİNCİ YÜZYILININ KURULUŞU OLACAKTIR”

CHP Zonguldak Milletvekili Aday Adayı Neriman Posbıyık, Kdz. Ereğli’de köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, tüm siyasi partilerden 2. Sırayı Ereğli’ye verilmesini talep etti. Ereğli’nin, Alaplı’nın ve tüm Zonguldak’ın köyleriyle birlikte sorunlarını bildiğini ve konulara hakim olduğunu belirten Neriman Posbıyık,  “Bu seçim Cumhuriyetin ikinci yüzyılının kuruluşu olacaktır. Hep birlikte kenetlenip iyi bir sonuç alacağız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Aday Adayı Neriman Posbıyık, Milllet İttifakı’nı oluşturan siyasi partilere yaptığı ziyaretin ardından Muhtarlar Derneği’ne giderek burada köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Dernek Başkanı Şükrü Kılıç, beraberinde meclis üyeleri, partililer ve dostlarıyla ziyarette bulunan Neriman Posbıyık’ı çiçekle karşılayarak, çıktığı yolda başarı diledi.

Kılıç, yaptığı açıklamada Ereğli’ye 2. Sıranın verilmesini istediklerini belirterek; “Seçim atmosferine girdik. Sevgi Çemberi ve Kadın Gücü Kooperatifi ile yaptığı çalışmalarla bildiğimiz,  Ereğli’nin ürünlerini Türkiye’ye tanıtan ve stantlar kuran Neriman Hanım, Ereğli Milletvekili Aday Adayı için bizleri ziyarette bulundular. Çıkmış olduğu bu yolda kendilerine başarılar dilerim. Bizim her siyasi partiye muhtarlar olarak kapımız açık. Fakat Ereğli’nin hakkı için tüm partilerden 2. sırayı Ereğli’ye talep ediyoruz” dedi

POSBIYIK: ÇALIŞMALARA EKİM AYINDA BAŞLADIM

CHP Zonguldak Milletvekili Aday Adayı Neriman Posbıyık, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Ekim ayı ile birlikte arkadaşlarımız ile birlikte yaklaşık 93 köyün 47’sine ulaştık. Ayrıca tabi ki beldeler ile Ereğli’nin birçok mahallelerinde de toplantılar yaptık. Beni hepiniz tanıyorsunuz. Ben Neriman Posbıyık, emekli öğretmen, aynı zamanda da Halil Posbıyık’la birlikte yaklaşık 35-40 yıldır hizmet alanında Halil Bey mücadele verirken onunla birlikte el ele, kol kola aynı mücadelede destek olmak adına yanında oldum ve kırsalda, merkezde, hemen hemen her vatandaşın olmasa da ulaşabildiklerime ulaştım, o nedenle en azından yüz aşinalığımız vardır diye düşünüyorum. Tabi bu benim için bir artı oluyor, tanınmışlık bir söz konusu burada, tabi bu tanınmışlığı pozitif mi negatif mi halk nezdinde acaba karşılığı var mı yok mu bunu ancak sizler bilirsiniz. Biz bugüne kadar yapmış olduğumuz ve bundan önce de yapılan bütün seçimlerde ben köy köy, kapı kapı toplantılar yaptım ve bu toplantılarda çoğunu görüyorum ki hiç biri bana yabancı değil. Tabi ki ben şunu söylemek istiyorum özellikle 2011 yılı hatırlarsınız, 3. Sıra bana verildiği zaman sağ olun köylerden, merkezden, özellikle bu bölgeden kendi adıma teşekkürlerimi sunmak istiyorum. O zor şartlarda, benim sağlık sorunlarım vardı biliyorsunuz, ona rağmen ben enerjimden bir şey kaybetmemek kaydıyla elimden geldiğince mücadelemi verdim. Sizlerde beni o dönem hiç yalnız bırakmadınız. O dönem CHP 2 milletvekili çıkartabildi, 3’ü çıkartabilmek için 3 bin gibi bir oya ihtiyacımız vardı. Ben de 3.’ncü sırada olduğum için bu seçimi kaybettim.  2011’de Neriman Posbıyık olarak, bu bölgeden çok yıllar önce kadın çıkmış bir tane ama yok, başka yok. Mutlaka erkeklerle birlikte kadınlarında bir arada beraberce çalışmasında inan çok güzel mucizeler yaratılacağından eminim. O zaman olmadı ama ben sonuçları aldığım zaman o kadar mutlu oldum ki dedim ki vatandaş eğer vatandaş güveniyorsa adayına, eğer o adayı tanıyorsa ben istediğim zaman yolda sokakta gördüğüm zaman konuşabilirim, telefonunu aradığım zaman karşıma çıkar evinin kapısını çaldığım zaman mutlaka telefonuma cevap veren kişilerin başkanı olmasını, ya da vekil olması belli konumlara halkın seçtiği kişilerin bu nitelikleri taşıması gerektiğini her zaman söylerim. Bu dönem çok kısa bir zaman kaldı ama biz arkadaşlarımla Ekim ayından itibaren köylerdeyiz, merkezdeyiz. 

Yorumlar